')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2156 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 2013 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1826 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1708 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2054 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1728 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 19 دی 1391

مجموعاً 5 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: راه های برقراری ارتباط با دیگران ، 1391 ،

امید: سلااااااااااااام

هم اندیشان: امید خان! بازم؟

امید: آره بازم! چون شنیدم به خاطر تلفن های زیادی که به روابط عمومی برای قطع و کاهش سرعت پیام نما زدید، برای بررسی، یه پرونده ای رو با همین عنوان باز کردن. خدا کنه یه اتفاقاتی بیفته. حتما این کار رو ادامه بدین. دوستان تهرانی با شماره 162 و دوستان شهرستانی با شماره 0212787 تماس بگیرین و مشکلتون رو اطلاع بدین. راه درستش همینه. بریم سر بحث...

******

سلام دوستان خوبم و آقا امید؛ برخورد با چهره باز با دیگران آنان را آماده می سازد تا دل به دوستی با شما بسپارند. وقتی با چهره شکفته و باز با کسی روبرو می شوید، در واقع کلید محبت و دوستی را به دست او داده اید. برعکس، چهره اخمو و صورت درهم و بسته، دریچه ارتباط و صمیمیت را می بندد.

(فریبا، دانشجوی مهندسی کامپیوتر، ۲۲، ایلام)

******

سلام؛ بعضی از آدما هستن که وقتی از کنارشون رد می شی بهشون سلام می دی جواب سلامو به زور می دن یا اصلا نمی دن!! امید! باور کن همچین آدمایی دور و برمون زیاده!

(مهرداد، تالش)

امید: به نظر من سلام کردن از صمیم دل به دیگران و خوش خلقی، بیش از هر چیز، برای خود انسان مفیده. با اعتقاد، امتحان کنین و لذتش رو ببرین! دوستی داشتم که به کشورهای مختلف رفته بود. ازش پرسیدم تو کدوم کشور مردم مهربونتر بودن؟ گفت: "به یکی از شهرهای هلند رفته بودم. واقعا عجیب بود. مردم تو خیابون همه شاد بودن و به همدیگه سلام می کردن؛ حتی چند نفر با دست به شونه من زدن و احوالپرسی کردن." البته واقعا هنوز تو خیلی از مناطق کشور خودمون هم می شه نمونه های مثال زدنی از صمیمیت و همدلی مردم رو دید. نباید این صمیمیت ها کمرنگ بشه.

******

سلام به هم اندیشان خوش اخلاق؛ خوبی که از حد بگذرد، نادان خیال بد کند. من می گم درسته، شما نظرتون چیه؟؟

(دانشجوی روابط عمومی، استهبان)

امید: تعادل، تو هر کاری لازمه. 

******

سلام؛ در برقراری ارتباط چند چیز رو باید رعایت کنیم. صادق باشین و رازدار. وارد حریم خصوصی افراد نشین. رو نقاط ضعف افراد زوم نکنین. صمیمانه رفتار کنین؛ ولی شوخی های بیجا نکنین. به حرفای طرف مقابل خوب گوش کنین. سعی کنین ارتباط چشمی مناسبی داشته باشین. سخنان بقیه رو با حرکت سر تأیید کنین و...

(عاطفه ام هم اندیش 18 ساله)

******

راهکار تجربه شده برای کسانی که کم حرفن و خوب نمی تونن با دیگران ارتباط برقرار کنن: انتخاب کسی که با دیگران خوب ارتباط برقرار می کند به عنوان دوست و الگو قراردادن او؛ البته نباید وابسته شد که اگه یه روز کنارت نبود وانمونی.

(خورشید)

******

سلام؛ داشتن اطلاعات عمومی برای ارتباط خیلی مؤثره؛ اما توجه کنیم جوری رفتار نکنیم که انگار می خوایم اطلاعاتمون رو به رخ بقیه بکشیم!

(یه هم اندیش 18 ساله)

******

سلام؛ می شه راهکارهایی رو که برای ایجاد رابطه خوب با همسرمونه بیشتر توضیح بدین. ممنون از همتون

(س...از نیلشهر تربت جام)

امید: دوستانی که در این زمینه تجربه دارین دست به کار شین. اول پیامک هاتون هم بنویسین: تجربه

******

سلام؛ خواستم کتاب "قوانین روابط موفق" رو که اثر باربارا دی آنجلیس هست رو به خوش اندیشان مجرد و متاهل معرفی کنم.

(طیبه)

******

سلام؛ در جواب داداش سعید که گفت نمی دونم کی هستم و چی هستم باید بگم که شما اول توانایی ها و ضعف های خودت رو شناسایی کن و بعد با توجه به توانایی هایی که داری واسه خودت هدف های کوتاه و دراز مدت تعین کن. واسه افزایش خود آگاهیت از دوستات یا افراد مورد اعتمادت بخواه صفات خوبت و انتقادهایی که ازت دارن رو تو یه برگه بنویسن. به هر حال انتقاد باعث اصلاح است. امتحانش ضرر نداره

(مریم)

******

زنگ تفریح: خنگول بچشو به قصد کشت می زده. ازش می پرسن چرا می زنیش؟ می گه آخه قراره فردا کارنامشو بگیره، منم نیستم و شهرستانم!

(آزاده از ازنا)

******

سلام به همه؛ خانم مریم از کرمانشاه گفتن بستر گفتگو ایجاد کنیم. شوهر من که همیشه یا خسته است یا گرسنه یا خوابش میاد یا سر کاره یا... کی و چه جوری بستر گفتگو ایجاد کنیم؟! اینقدر شوهرم باهام صحبت نکرده که دارم ازش متنفر می شم!

(23 سالمه و نیازمند یاری سبزتان هستم)

امید: آبجی! مشکل رو باید ریشه ای حل کرد. کار و مشغله زیاد، واقعا حوصله و فرصت زندگی کردن رو از انسان می گیره؛ علت زیاد کار کردن همسرت رو نمی دونم. بعضی مردها؛ چون توی خونه نتونستن رابطه خوبی با همسرشون برقرار کنن سعی می کنن یه جورایی بیرون، خودشون رو مشغول کنن. اینجور مواقع، خانوم خونه می تونه نقش مهمی ایفا کنه. کتاب های زیادی در این زمینه هست. بعضی مردها هم برای تامین ضروریات زندگیشون مجبورن زیاد کار کنن. اینجور مواقع، خانوم خونه باید تا مدتی که مشکلشون حل می شه تحمل کنه و همسرش رو درک کنه که به همدلی و نزدیکی اون ها خیلی کمک می کنه. بعضی مردها هم برای تامین خرج های غیر ضروری زندگی که به خاطر مصرف گرایی، چشم و هم چشمی؛ بلند پروازی و... به وجود میان اضافه کاری می کنن. تو اینجور مواقع هم خانوم خونه نقش مهمی داره. باید انتخاب کنه: یا خرج اضافه و کلی مشکل؛ یا قناعت و آرامش.   

******

سلام؛ آیه 96 سوره مریم: "بی گمان کسانیکه ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده اند، (خدای) رحمان برای آن ها (در دل های دیگران) محبتی قرار خواهد داد" پس ما باید رابطه بین خود و خدای خویش را اصلاح کنیم و خدا هم بین ما و مردم را اصلاح خواهد کرد.

‏(سعید، 20 ساله، آذرخواران، دانشگاه فرهنگیان)

******

سلام امید! من یک ساله که باهاتون همراهم و پیام های زیادی هم دادم؛ اما از درج نشدنش ناراحت نیستم. از بحث های عالیتون ممنونم؛ چون روند زندگیمو تغییر داد.

(مهسا، 19 ساله از تهران)

******

زیییییینگ: خنگول عینک دودی می زنه میره از خونه بیرون. بعد بچه شو سر کوچه می بینه. می زنه تو گوشش. بچه می گه: چرا می زنی؟ باباش می گه: تو این وقت شب بیرون چیکار می کنی؟ می گه: بابا! شب نیس. عینکتو بردار. عینکشو بر می داره. دوباره می زنه تو گوش بچش. بچه می گه: واسه چی می زنی؟ خنگول می گه تو از دیشب تا حالا اینجا چی کار می کردی؟

(سمیرا)

******

توجه؛ دوست داشتن آدم ها = زندگی شاد = ارتباط موثر. نظرتون چیه؟

(معصومه زعفرانی)

امید: دوست دارم یه چیزی رو بگم؛ اما نمی دونم چقدر با تمام وجودتون منظورم رو درک می کنین. اگه ما به تمام انسان ها به عنوان بندگان خدا؛ یعنی کسانی که تک تکشون رو خدا خلق کرده نگاه کنیم؛ نگاهمون تغییر می کنه؛ رئوفتر می شیم؛ حتی نسبت به بندگانی که ممکنه نسبت به ما بدی کنن. اونا رو راحت تر می بخشیم و قضاوت درمورد انسان ها رو به خود خدا که صاحبشونه واگذار می کنیم. به همین خاطره که پیامبر به عیادت مردی می ره که قبلا از روی دشمنی شخصی با پیامبر، روی سرش زباله ریخته بوده. شیخ ابوالحسن خراقانی جمله معروفی داره که می گن روی سر در خونش نوشته بوده: "هر که در این سرا درآید نانش دهید و از ایمانش مپرسید؛ چه آنکس که به درگاه خدا به جان ارزد؛ البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد."

******

سلام به دوستای هم اندیش؛ می دونم این هفته قراره درمورد چی صحبت کنیم و نظر بدیم؛ اما تو رو خدا کمکم کنید... الان دارم گریه می کنم. خدا باهام قهر کرده. چی کار کنم؟ چی کار کنم تا حضورش تو زندگیم پررنگ بشه. به کمکتون خییییلی احتیاج دارم...

(یه هم اندیش واقعی)

امید: هر کس خودش می دونه که چه گناه بزرگی داره او رو از خدا دور می کنه. اگه بتونه تصمیم قاطع بگیره که اون گناه رو ترک کنه؛ موفقیتش تو این کار، او رو هر روز به خدا نزدیکتر می کنه و رو ترک سایر گناهانش هم تاثیر گذاره که همین باعث می شه هر روز بیشتر و بیشتر طعم با خدا بودن رو بچشه.    

******

سلام هم اندیشان؛ از امشب شروع کردم یکی از بدترین عادتامو ترک کنم. هم اندیشان واسم دعا کنید. لطفا!

(زهرا، 21 ساله، لنگرود)

******

سلام؛ هر روز صبح پا می شین و خونه رو تمیز می کنین و جلوی حیاط خونه رو جارو می زنید؛ اما می بینین همسایه تون همیشه جلوی حیاط خونه اش کثیفه! آیا شما هم می خواهین مثل اون باشین یا نه؟ چیکار دارین که بقیه گناه می کنن یا کارهای دیگه؟ مهم اینه که مواظب کارهایی که می کنین باشین! روحتون رو پاکیزه نگهدارین. حیفه بخدا...

(ستاره علیم، 65 از لردگان)

******

تجربه: سلام خوبان؛ من چند سال بیش با دختری ظاهرا دلسوز دوست شدم و از خودم و تنهاییم و... براش گفتم. اونم تو رفاقت کم نذاشت و منو با پسری آشنا کرد و بماند که خانوادم فهمیدن و الان دو ساله دارم تاوان پس میدم! تو رو خدا شما مواظب باشین.

(آبجی زینبتون از بروجرد)

******

تا توانی می گریز از یار بد؛

یار بد بدتر بود از مار بد.

مار بد تنها تو را بر جان زند؛

یار بد بر جان و بر ایمان زند.

(یاسمین)

******

سلام به هم اندیشان گل و گلاب؛ می خواستم به اون دو نفر که گفتند بخار شوی به درد نمی خوره بگم: خیلی هم به درد می خوره؛ مخصوصا نزدیک عید. 3 ساله خریدیم و ازش راضی هستیم.

(زهرا از قم)

امید: امروز بر عکس دیروز، پیامک هایی اومد که از بخارشوی راضی بودن؛ پس یه سری راضی و یه سری هم ناراضی؛ پس قبل از خرید هر چیز باید خوب تحقیق کرد.

******

سلام؛ مشکل اصلی ماشینی شدن بیش از حد، عدم نهادینه کردن فرهنگ استفاده از وسایلی است که روز به روز مدرنتر می شن؛ چون کشورهای جهان سوم و در حال توسعه، بیشتر دنبال تقلید بدون تفکر هستن، بیشتر به ماشینی شدن زندگی که سوغات کشورهای پیشرفته هست اما خودشون کمتر ماشینی هستن دامن می زنن.

(مجتبی، 39 ساله، کرمانشاه)

******

سلام به هم اندیشان و امید؛ بعد از عمری، ایران داره تازه می شه جزء کشورای صنعتی. شما نظر میدید که سنتی باشیم. یه خورده دیدتون رو نسبت به دنیا بازتر کنید.

(الناز)

امید: ما تمام حرفمون اینه که نباید جو زده بشیم و فکر کنیم صنعتی شدن یعنی استفاده بی رویه و بدون فکر از هر چی که زندگی ماشینی برامون فراهم می کنه؛ یعنی دور شدن از طبیعت انسانیمون؛ یعنی آدم آهنی شدن. این واقعا یه دید بسته است؟! ما می گیم: باید حساب شده و گزینشی، از امکانات زندگی ماشینی استفاده کنیم؛ و هر کس با توجه به شرایط زندگیش در اینباره تصمیم می گیره. کاری که خیلی از مردم اروپا می کنن نه مردم کشورهای جهان سوم و رو به توسعه. الان توی چین، مراکز ترک اعتیاد اینترنت زیاد شده؛ ولی تا حالا شنیدید توی اروپا چنین مراکزی باشه. 

******

زنگ تفریح! به خنگول می گن: می دونی اینترنت اومده! می گه: به جهنم؛ بزار بیاد هممون رو بخوره راحت شیم!

(سمیرا. م، 22 ساله، تهران)

امید: خیلی ها رو هم تا حالا خورده.

******

یه کتاب عالى براى ارتباط مؤثر با ديگران كه روى خودم خیلى تأثیر گذاشت: "با من حرف بزن" از محمدرضا خوشدل.

(علی میکده، بیست ساله از مشهد مقدس)

******

راهکار: برخورد اول خیلی مهمه؛ چون هیچ وقت از ذهن طرف پاک نمی شه. به طور معمول، انسان ها به سمت کسی جذب می شن که برخورد صمیمانه و مودبانه ای دارن.

(آبجی فاطمه، متولد 73/11/8 از خراسان رضوی، درگز)

******

سلام؛ برای برقراری ارتباط با دیگران باید اعتماد به نفس داشته باشیم و خود کمتر بین نباشیم تا با تعامل با دیگران، دچار مشکل نشیم.

(مسعود)

امید: خب، تا فردا خدانگهدارتون. تعداد پیامک های دیروز 2104

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط بهار در تاريخ 9 سال پیش و 7:56 دقيقه ارسال شده است

سلام باتشکر از وب خ خ عالی و به روزت لطفا اگه میشه پیامای16هم دی ماه و لیست کتاباروهم بذار ممنون
پاسخ : خواهش می کنم آبجی بهار
چشم آبجی الان که درگیر امتحاناتم...
در اولین فرصت که وقتم آزاد شد حتما اینکار رو می کنم


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 21 دی 1391
 2. هم اندیشان دوشنبه 18 دی 1391
 3. هم اندیشان یک شنبه 17 دی 1391